آیا لوله های حرارتی رادیاتور بیشتر بهتر است؟

August 30, 2022

آخرین اخبار شرکت آیا لوله های حرارتی رادیاتور بیشتر بهتر است؟

بسیاری از بازیکنان به دنبال عملکرد بالا و عملکرد هزینه بالا هستند.برای این بازیکنان، ساختن یک کامپیوتر به تنهایی بهترین راه برای ساختن یک پلتفرم است.علاوه بر پردازنده و کارت گرافیک با کارایی بالا، عملکرد رادیاتور به عملکرد پایدار کل دستگاه نیز مرتبط است، بنابراین یک رادیاتور مناسب نیز ضروری است.

 

آخرین اخبار شرکت آیا لوله های حرارتی رادیاتور بیشتر بهتر است؟  0

 

هیچ کس نمی تواند در نصب رادیاتور اشتباه کند، اما هنوز باید در انتخاب و استفاده از آن دقت کنیم.برخی از این سوء تفاهم ها ممکن است بر عملکرد رادیاتور تأثیر بگذارد و در نتیجه عملکرد کل دستگاه را کاهش دهد و بازیکنان باید از آن اجتناب کنند.

 

به انتخاب رادیاتور دقت کنید

 

علاوه بر تبلیغات گمراه کننده برخی از بازرگانان، سوء تفاهم هایی نیز وجود دارد که بازیکنان هنگام نصب آن را بدیهی می دانند، بنابراین چگونه از "مضرات" رادیاتور جلوگیری کنیم تا کل دستگاه بتواند قدرت بهتری بازی کند، اجازه دهید تفسیر کنیم. انتخاب رادیاتور برای شماپنج اشتباه در زمان

 

بسیاری از بازیکنان فکر می کنند که رادیاتور آب خنک بهتر از رادیاتور هوا خنک است که بیشتر تحت تأثیر قیمت رادیاتور است، زیرا قیمت آب خنک کننده به طور کلی از قیمت اکثر هوا خنک بالاتر است. باعث ایجاد تصور ذاتی بسیاری از بازیکنان می شود.

 

رادیاتور آب خنک کننده موقعیت بالاتری دارد

 

از نظر موقعیت، رادیاتور آب خنک بالاتر از هوا خنک است، بنابراین مقایسه آب خنک کننده و هوا خنک با یک سطح ورودی یا همان سطح بالا و سطح آب بی معنی است. رادیاتور خنک شده از مواد بیشتری استفاده می کند و باید کارهای بیشتری انجام شود.یک طرح آب بندی خوب سرمایه گذاری بیشتری در هزینه دارد، بنابراین تفاوت قیمت بسیار زیاد بر انتخاب کاربر رادیاتور نیز تأثیر می گذارد.

 

برای کاربران عادی، رادیاتور هوا خنک می تواند نیازها را برآورده کند

 

در مورد رادیاتورهای صفحه خنک کننده با هوا و مایع با قیمت یکسان، معمولاً تفاوت زیادی در عملکرد اتلاف گرما وجود ندارد.اگر قیمت پایین‌تری داشته باشد، خنک‌کننده آبی عملکرد قوی نخواهد داشت، در حالی که خنک‌کننده هوای با قیمت بالا طراحی بهتری دارد و مواد اتلاف گرمای کارآمد را فراهم می‌کنند، بنابراین همزمان با رادیاتورهای آب خنک‌کننده مغلوب نمی‌شود. قیمت

 

رادیاتورهای صفحه خنک کننده مایع می توانند جلوه شخصی تری ایجاد کنند

 

در واقع، برای کاربران، اگر الزامات اتلاف گرما زیاد نیست، یا بودجه رادیاتور زیاد نیست، می توانید یک رادیاتور هوا خنک را انتخاب کنید.اگر به دنبال اثر اتلاف گرما قوی‌تری هستید یا مانند استفاده از خنک‌کننده آب، بودجه کافی، رادیاتور صفحه خنک‌کننده مایع انتخاب خوبی است.

 

برخی از دوستان به تعداد توجه خواهند کردلوله های حرارتیهنگام انتخاب رادیاتوربه طور کلی، رادیاتورهای سطح ورودی تنها دارای دو لوله حرارتی هستند، در حالی که رادیاتورهای اصلی دارای چهار لوله حرارتی هستند.رادیاتورهای سطح بالا ممکن است دارای لوله های حرارتی بیشتری برای اتلاف گرما بهتر باشند.، اما به سادگی گفتن اینکه هر چه لوله های حرارتی بیشتر بهتر باشد، یک طرفه است.

 

پایه گسترده تر برای رادیاتورهای چند لوله ای

 

در شرایط عادی رادیاتور با لوله‌های حرارتی بیشتر می‌تواند گرمای پردازنده را به موقع به پره‌های خنک‌کننده هدایت کند، بنابراین پایه اتلاف گرما بهتری دارد، اما باید توجه داشت که لوله‌های حرارتی رادیاتور اینطور نیستند. همان اندازه، لوله های حرارتی 6 میلی متری نیز لوله های حرارتی 8 میلی متری دارند.هدایت حرارتی لوله های حرارتی با قطرهای مختلف بسیار متفاوت است، بنابراین نمی توان تعداد لوله های حرارتی را تعمیم داد.

 

لوله حرارتی 8 میلی متری برای دفع بهتر گرما

 

علاوه بر این، فرآیند جوشکاری و فرآیند سنگ زنی لوله حرارتی نیز تا حدی بر عملکرد اتلاف گرما تأثیر می گذارد.رادیاتوری که به سادگی تعداد لوله های حرارتی را دنبال می کند و عوامل دیگر را نادیده می گیرد، نمی تواند از چندین لوله حرارتی بهره ببرد.

 

فرآیند جوشکاری و سنگ زنی لوله حرارتی نیز بر عملکرد اتلاف گرما تأثیر می گذارد

 

اگر لوله های حرارتی بیش از حد وجود داشته باشد و سطح CPU خیلی بزرگ نباشد، برخی از لوله های حرارتی نمی توانند سطح CPU را لمس کنند، بنابراین بخشی از ضایعات در لبه چندگانه وجود خواهد داشت. لوله های حرارتی، و صرف هزینه بیشتر برای آن ارزش ندارد.

 

رادیاتور CPU برای دفع گرما به تماس بین پایه و سطح بالایی CPU متکی است و هدایت حرارتی سطح تماس مستقیماً بر عملکرد اتلاف حرارت رادیاتور تأثیر می گذارد.یعنی اگر طراحی پایه رادیاتور نامعقول باشد، پره ها و فن های روی پایه به سختی می توانند اثر کامل خود را اعمال کنند.

 

روکش آینه ای باعث صاف شدن کف رادیاتور می شود

 

در اینجا ما در مورد طراحی پایین رادیاتور صحبت می کنیم.برخی از محصولات از طراحی آینه ای استفاده می کنند تا کل پایه بسیار صاف به نظر برسد و تماس بهتری با CPU داشته باشد.با این حال، باید توجه داشت که سطح CPU یک سطح آینه ای نیست، به این معنی که این دو هنوز باید از گریس حرارتی برای دفع گرما استفاده کنند.

 

لوله حرارتی مستقیماً رادیاتور را لمس می کند و می تواند مستقیماً CPU را لمس کند

 

رادیاتوری که لوله حرارتی مستقیماً با آن تماس می گیرد (لوله حرارتی مستقیماً با آن تماس می گیرد) مستقیماً لوله گرما را به سطح CPU متصل می کند.با این حال، به دلیل فرآیندهای مختلف، صاف کردن سطح تماس رادیاتور دشوار است، بنابراین هدایت حرارتی سطح تماس تحت تأثیر قرار می‌گیرد و باید گریس سیلیکونی اعمال شود.عملکرد خنک کننده بهتری را ارائه می دهد.

 

در مقایسه با تماس مستقیم ازلوله حرارتیبا توجه به عملیات آبکاری نیکل، رادیاتور آینه ای طراحی شده روند رسانش گرما را به سطح نیکل اندود و سپس به لوله حرارتی هنگام هدایت گرما افزایش می دهد، بنابراین اثر اتلاف گرما لزوما بهتر نیست.

 

گریس حرارتی بین هیت سینک و CPU لازم است

 

البته برای CPUهایی که قدرت خاصی ندارند، طراحی پایه دو رادیاتور تفاوت چندانی نخواهد داشت و نیازی نیست که کاربران در مورد روکش آینه خرافاتی داشته باشند.

 

همه ما می دانیم که هنگام نصب هیت سینک، لازم است هیت سینک و سی پی یو را محکم ببندیم تا رسانایی حرارتی بهتری حاصل شود، بنابراین برخی از بازیکنان فکر می کنند که هرچه هیت سینک سفت تر نصب شود، بهتر است و تمام پیچ هایی را که می توان سفت کرد. پیچ در هنگام نصب هیت سینک بسیار سفت است، در واقع انجام این کار هنگام انتخاب رادیاتور نیز یک سوء تفاهم است.

 

هیت سینک و سی پی یو محکم قرار می گیرند

 

تناسب نزدیک ازسینک حرارتیو CPU می تواند گریس حرارتی را نازک کند، مقاومت حرارتی بین این دو را کاهش دهد و عملکرد اتلاف گرما را بهتر ارائه دهد، اما سفتی نصب نیز محدود است و بیش از این حد به سخت افزار آسیب می رساند.عمدتا آسیب به مادربرد است.

 

برخی از کاربران رادیاتور می توانند سفتی نصب را خودشان تنظیم کنند

 

برخی از رادیاتورها روی مادربرد ثابت می شوند و مادربرد خاصیت ارتجاعی محدودی دارد.هنگامی که رادیاتور خیلی محکم نصب شود، مادربرد را فشار می دهد و باعث تغییر شکل آن و آسیب غیرقابل برگشت می شود.در ضمن وزن رادیاتور نسبتا زیاد است، اگر هنگام نصب دستگاه مادربرد با تمام پیچ ها پیچ نخورده باشد بیشتر تحت تاثیر قرار می گیرد.

 

مراقب باشید رادیاتور را خیلی محکم نصب نکنید

 

پس رادیاتور چقدر باید محکم نصب شود؟در شرایط عادی، رادیاتور متصل به قفل را می توان کمانش کرد و رادیاتوری که با پیچ بسته می شود می تواند هنگام پیچاندن پیچ ها مقاومت زیادی داشته باشد.پس از نصب، رادیاتور تکان نمی خورد و نمی چرخد ​​و مادربرد تغییر شکل نمی دهد.مبنای قضاوت در مورد نصب معقول رادیاتور.

 

بسیاری از بازیکنان زمانی که اثر خنک کننده هوا ضعیف است، فن ها را روی شاسی نصب می کنند.نتیجه نهایی این است که اتلاف گرما زیاد بهبود نمی یابد، اما نویز بسیار افزایش می یابد.بنابراین، فن ها نباید خودسرانه اضافه شوند.حتی در موردی که با کانال های هوا طراحی شده است، افزایش عملکرد به دست آمده با افزودن برخی موقعیت های فن ناچیز است.

 

آخرین اخبار شرکت آیا لوله های حرارتی رادیاتور بیشتر بهتر است؟  1

 

نصب چند فن خنک کننده و جلوه های بصری بهتری را فراهم می کند

 

برخی از بازیکنان هنگام نصب فن ها روی تمام موقعیت های فن نصب می کنند.از یک طرف جلوه های بصری بهتری دارد و از طرف دیگر می تواند گردش هوا را نیز تقویت کند.البته هنگام نصب فن ها به جهت باد بین فن های مختلف توجه کنید.هماهنگی معقول، با یکدیگر در تضاد نیستند و بر عملکرد حرارتی تأثیر می گذارند.

 

بسیاری از کیس‌ها صندلی‌های فن را در پنل جلویی و بالا ارائه می‌کنند.بازیکنان باید طرح داخلی فن را تنظیم کنند تا گردش هوا در داخل کیس ایجاد شود.لازم به ذکر است که برخی از کیس ها در پنل جلویی و یا قسمت بالایی هیچ منفذی ندارند و در این زمان نصب فن ها مشکل است.نقش خود را ایفا کند و فن نیز باید گرمای کارت گرافیک و هارد دیسک را به موقع دفع کند.

 

آخرین اخبار شرکت آیا لوله های حرارتی رادیاتور بیشتر بهتر است؟  2

 

ترکیب معقول رادیاتور و فن تاثیر بهتری دارد

 

در واقع هنگام انتخاب سخت افزار کامپیوتر باید درک خاصی داشته باشید.زمانی که با مشکلاتی مواجه می شوید، می توانید از موتورهای جستجو برای حل بسیاری از مشکلات به خوبی استفاده کنید.برخی از جزئیات که یافتن آنها آسان نیست را می توان با بازیکنان دیگر نیز در میان گذاشت.شما نمی توانید آن را بدیهی فرض کنید.همچنین باید از برخی تبلیغات اغراق آمیز یا اطلاعات نادرست که به مصرف کنندگان در مسابقه داده می شود اجتناب شود و برای لذت بردن بهتر از سرگرمی DIY می توان تکالیف بیشتری انجام داد.