چگونه مشکلات خنک کننده سرور کامپیوتر را حل کنیم

August 30, 2022

آخرین اخبار شرکت چگونه مشکلات خنک کننده سرور کامپیوتر را حل کنیم

مردم اغلب از فناوری شبکه در کار و زندگی روزمره خود استفاده می کنند.می توان گفت جامعه امروزی از شبکه ارتباطی جدایی ناپذیر است.به عنوان یک گره از شبکه، سرور رایانه ای که 80 درصد از داده های شبکه را ذخیره و پردازش می کند به 24 ساعت شبانه روز نیاز دارد.ساعات کار بدون وقفه.

 

آخرین اخبار شرکت چگونه مشکلات خنک کننده سرور کامپیوتر را حل کنیم  0

 

سرور کامپیوتر نوعی کامپیوتر با کارایی بالا است.تجهیزات پایانه شبکه مانند ریز رایانه ها در خانه ها و شرکت ها باید به اینترنت دسترسی داشته باشند، اطلاعات به دست آورند، با دنیای خارج ارتباط برقرار کنند، سرگرمی ها و غیره باشند و همچنین باید از سرور رایانه عبور کنند.این دستگاه ها را هدایت کنید. یک سرور کامپیوتری با ماندگاری و کارآمد برای یک تجارت ضروری است.

 

عوامل زیادی روی سرورهای کامپیوتر تاثیر می گذارند و اتلاف گرما یکی از عوامل اصلی است.سرورهای کامپیوتری کامپیوترها و ماشین هایی با کارایی بالا هستند که مصرف انرژی بالایی دارند.گرمای زیادی از خود ساطع می کنند.برخی از شرکت های بزرگ سرورهای کامپیوتری را راه اندازی می کنند.یک اتاق اختصاصی با تهویه مطبوع.گرمایش ماشین آلات و تجهیزات پدیده ای است که به طور گسترده در زندگی وجود دارد، عمدتاً به این دلیل که تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی هدف را نمی توان به طور کامل تبدیل کرد و بیشتر انرژی به صورت گرما از بین می رود، بنابراین ماشین آلات و تجهیزات در حین کار گرم شودهوا رسانای ضعیفی برای گرما است و گرما با کارایی کمتری از طریق هوا منتقل می‌شود و در نتیجه حرارت ضعیفی دفع می‌شود.

 

مواد رسانای حرارتی برای حل مواد با راندمان انتقال حرارت کم طراحی شده اند و انواع مختلفی از مواد رسانای حرارتی مانند صفحات سیلیکونی رسانای حرارتی وجود دارد.صفحه خنک کننده مایع آلومینیومیورق های رسانای حرارتی بدون سیلیکون، ژل های رسانای حرارتی، خمیرهای رسانای حرارتی، ورق های تغییر فاز رسانای حرارتی و پارچه های سیلیکونی رسانای حرارتی و ... انواع مواد رسانای حرارتی ویژگی ها و زمینه های تخصصی خاص خود را دارند.اگرچه آنها تفاوت های مختلفی دارند، اما هدف آنها بهبود راندمان انتقال حرارت است.بین منبع گرما و رادیاتور فاصله وجود دارد.حتی اگر دو سطح صاف و مسطح وجود داشته باشد، باز هم چاله‌هایی وجود دارد و زمانی که این دو روی هم قرار می‌گیرند، شکاف ایجاد می‌شود.هوای زیادی در شکاف وجود دارد، بنابراین راندمان انتقال حرارت کاهش می یابد. مواد رسانای حرارتی فضای بین این دو را پر می کند، چاله های بزرگ و کوچک را پر می کند، مقاومت حرارتی تماس را کاهش می دهد، به طوری که منبع گرما و رادیاتور می تواند در تماس نزدیک باشد، در نتیجه اثر اتلاف گرما را بهبود می بخشد تا از عملکرد پایدار طولانی مدت ماشین و تجهیزات اطمینان حاصل شود.برو پایین..